Skip links

Wojskowe agregaty prądotwórcze

Agregaty prądotwórcze to urządzenia, które zapewniają niezależność energetyczną – nawet w miejscach zupełnie pozbawionych dostępu do prądu może zapewnić zasilanie, podobnie jak w razie jakiejkolwiek awarii sieci przesyłowej. Przydają się również do prowadzenia prac w miejscach, gdzie trudno o dostęp do prądu. Oferowane przez nas wojskowe agregaty nie tylko zapewniają bezproblemową eksploatację, ale również są wysokiej jakości, dzięki czemu mogą Państwo mieć pewność, że to inwestycja na długi czas.

 

Agregaty prądotwórcze – zalety

Dzięki zastosowaniu silnika spalinowego (w zależności od wersji benzynowego 2- lub 4-suwowego albo zasilanego Dieslem) wojskowe agregaty prądotwórcze zapewniają do kilku godzin pracy na jednym ładowaniu – generując przy tym do kilku kilowatów prądu. Wybierając model z większą mocą, mogą Państwo liczyć na większą liczbę zasilanych równocześnie urządzeń. Należy przy tym pamiętać, że ze względu na większą moc potrzebną do rozruchu każdego z urządzeń, moc maksymalna sumy wszystkich urządzeń powinna być o około 20% niższa od mocy maksymalnej agregatu prądotwórczego. Najbardziej wszechstronne są urządzenia generujące trójfazowy prąd, bowiem oprócz urządzeń wykorzystujących prąd trójfazowy mogą zasilać również jednofazowe, o odpowiednio niższej mocy znamionowej (np. zamiast 6 kW może odebrać ono max. 3,48 kW). W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno wojskowe agregaty prądotwórcze zasilane silnikami benzynowymi, jak i silnikami Diesla. Główną zaletą tych drugich jest nawet o połowę niższe zużycie paliwa, jak również trwałość motoru, na korzyść jednostek benzynowych przemawia niższa masa, koszta zakupu i zdecydowanie mniejszy hałas.

 

Dlaczego wojskowe agregaty prądotwórcze?

Oferowane przez nas agregaty prądotwórcze pochodzą z nadwyżek z Ministerstw Obrony różnych państw europejskich. Dlaczego to okazja warta zainteresowania? Z kilku powodów:

  • Wojskowe agregaty prądotwórcze to bardzo solidne konstrukcje, zamawiane do celów militarnych, z czym wiąże się również spełnianie o wiele bardziej wyśrubowanych norm militarnych.
  • Kupując agregaty prądotwórcze pochodzące z “demobilu” można nabyć urządzenie znacznie wyższej klasy, wydajniejsze i wyposażone w sprawniejszą jednostkę napędową, w cenie urządzenia z niższej półki. Np. w budżecie, za który normalnie można nabyć agregat prądotwórczy klasy budżetowej, można rozejrzeć się za 6 czy 10 kW wojskowym agregatem prądotwórczym, z jednostką Diesla.
  • Ponieważ oferowane przez nas agregaty prądotwórcze pochodzą z nadwyżek odsprzedawanych przez Ministerstwa Obrony, w zdecydowanej większości są nowe i nieużywane, przez co zapewniają wiele lat bezproblemowej eksploatacji.

 

Agregaty prądotwórcze z wojska – dla kogo?

Zarówno przedsiębiorcy wykonujący rozmaite prace na obszarach pozbawionych dostępu do instalacji elektrycznej, miłośnicy kempingów, posiadacze działek i garaży pozbawionych przyłączy do mediów odniosą wielki pożytek z wykorzystania agregatów prądotwórczych. Doskonale sprawdzi się również jako awaryjne źródło zasilania.

Z racji na swoją wysoką jakość, z którą powiązana jest również ponadprzeciętna wytrzymałość na niekorzystne warunki i długotrwałą ciężką eksploatację wojskowe agregaty prądotwórcze świetnie sprawdzą się tam, gdzie można mieć obawy, czy domowe modele dadzą sobie radę – dobrze zniosą pracę w deszczu czy śniegu, wytrzymają kilkunastogodzinną ciągłą pracę pod niemal maksymalnym obciążeniem. Jest zatem świetnym pomocnikiem budowlańców, mechaników i przedstawicieli innych zawodów, spędzających znaczą część czasu poza domem.

W celu zapoznania się z naszą ofertą prosimy o kontakt z naszą firmą – TDM Electronics.

 

 

W naszej ofercie znajdą Państwo także:

Top