Skip links

Radiostacje wojskowe

Radiostacje wojskowe Clansman

Radiostacje to zestaw urządzeń, które służą do nadawania i odbierania sygnałów radiowych. Ze względu na przeznaczenie można wyróżnić radiostacje nadawcze, odbiorcze lub nadawczo-odbiorcze. Co więcej mogą być one zarówno stacjonarne, jak też ruchome. W wojsku najczęściej wykorzystuje się te, które można bez problemu przenieść z punktu A do punktu B. Łączność w armii to podstawa jej działania i koordynacji, dlatego też stanowi ona niezmiernie ważny element jej funkcjonowania. Co za tym idzie wybór odpowiedniego modelu radiostacji wojskowej może stanowić o jej powodzeniu w trakcie różnego rodzaju akcji.

 

Najważniejsze parametry pracy radiostacji

Do najważniejszych parametrów pracy różnego rodzaju radiostacji wojskowych należy przede wszystkim zasięg ich działania. Jest on różny w zależności od konkretnego modelu. Co więcej często ważne są również gabaryty danej radiostacji, które dobiera się w odniesieniu do jej przeznaczenia. Innego rodzaju radiostacje wojskowe będą bowiem potrzebne do pracy w terenie, a inne do pracy w jakimś konkretnym punkcie. Wszystkie te parametry należy dobierać indywidualnie w zależności od naszych potrzeb.

 

Najlepsze radiostacje wojskowe – gdzie można je kupić?

Radiostacja wojskowa powinna być przede wszystkim sprawna, zajmować jak najmniej miejsca i mieć jak najlepszy zasięg. Tego rodzaju sprzęt można zakupić między innymi, korzystając z oferty firmy TDM Electronics, która od 2006 roku sprzedaje nadwyżki różnego rodzaju sprzętu wojskowego, upłynnianego przez Europejskie Ministerstwa Obrony. Taki rodzaj pozyskiwania urządzeń na sprzedaż sprawia, że TDM Electronics może zapewnić swoim klientom między innymi:

  • konkurencyjną cenę zakupu profesjonalnego sprzętu;
  • troskę o bezpieczeństwo swoich klientów, związane ze sprzedażą urządzeń najwyższej jakości, które wykorzystywało wojsko;
  • troskę o środowisko naturalne, w związku z prowadzeniem recyklingu, modernizacji i odsprzedaży wybranych profesjonalnych urządzeń elektronicznych.

 

Inwestycja w kultową radiostację Clansman

Jednym z kultowych i bardzo cenionych na całym świecie produktów w dziedzinie radiostacji wojskowych jest radiostacja Clansman.

Clansman to marka kultowych przewoźnych radiostacji wojskowych, krótkofalowa, która znalazła się w wojsku w początkach lat 70-tych ubiegłego wieku. Została ona wycofana z użytku z początkiem XXI wieku. Najczęściej stanowiła ona wyposażenie ruchomych stanowisk dowodzenia i łączności. W sprzedaży obecnie znajduje się już naprawdę niewiele jej modeli. Co za tym idzie TDM Electronics może być Państwa ostatnią szansą na jej zakup.

Współcześnie radiostacje tego rodzaju wykorzystują przede wszystkim Krótkofalowcy. Jej modernizacja wiąże się z dołożeniem możliwości pracy, co jest stosunkowo proste, ponieważ we wnętrzu tego radia znajduje się wolne miejsce, niezbędne do zamontowania dodatkowego filtra bądź generatora pilotującego. Może ona pracować również na paśmie obywatelskim CB z modulacją AM i USB.

Radiostacja Clansman to doskonałe rozwiązanie dla Państwa biznesu, czy też do rozwijania Państwa prywatnych pasji. Doskonale posłuży w każdym miejscu, w którym trzeba przekazać jakieś informacje na odległość.

 

Co jeszcze oferuje TDM Electronics?

TDM Electronics daje możliwość zakupu osobom prywatnym i firmom nie tylko profesjonalnego sprzętu wojskowego, jakim są radiostacje, takie jak radiostacja Clansman. Jak się okazuje w szerokiej ofercie firmy można znaleźć także odzież wojskową, różnego rodzaju kontenery i pojemniki, a nawet używane pojazdy wojskowe. Wszystko to można kupić między innymi za pośrednictwem sklepu internetowego, znajdującego się na platformie Allegro lub Ebay.

Warto pamiętać o tym, że kupując używany sprzęt dajemy mu niejako nowe życie. Jest to szczególnie istotne w trosce o otaczające nas środowisko naturalne, a zmodernizowane urządzenia są tańsze, niż nowe i mogą posłużyć jeszcze przez bardzo wiele lat. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty.

Oferujemy sprzedaż radiostacji wojskowych w tym modelu Clansman. W celu zapoznania się z naszą ofertą prosimy o kontakt z naszą firmą – TDM Electronics.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo także:

 

Top