Skip links

Kontenery wojskowe

TDM-Electronics oferuje Państwu możliwość zakupu różnego rodzaju kontenerów wyprodukowanych na potrzeby wojska. To wysokiej jakości sprzęt pochodzący z nadwyżek upłynnianych przez Europejskie Ministerstwa Obrony. W naszej ofercie znajdują się standardowe konstrukcje, służące do transportu różnego rodzaju towarów, a także kontenery specjalnego przeznaczenia, które można wykorzystać między innymi jako biura, warsztaty lub pomieszczenia socjalne. To mobilne i trwałe wyposażenie, które będzie służyć wiele lat. Zapraszamy do kontaktu.

 

Kontenery wojskowe do zadań specjalnych

Produkowane dla potrzeb militarnych kontenery wojskowe, to użyteczny sprzęt obecny na wyposażeniu każdej armii świata. Tego rodzaju konstrukcje produkowane są w celu zapewnienia żołnierzom funkcjonalnego zaplecza do realizacji zadań taktycznych i bojowych. To bardzo ważny element wojskowego wyposażania, znacznie usprawniający działania logistyczne. Zaprojektowane je z myślą o długotrwałej i intensywnej eksploatacji. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz mają mocną konstrukcję. Wiele z nich wyposażono w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Kontenery wojskowe świetnie nadają się także do użytku cywilnego. Dlatego tego rodzaju sprzęt cieszy się rosnącą popularnością wśród firm inwestujących w zaplecze logistyczne, a także osób prywatnych.

 

Mobilne i modułowe

Wojsko ceni ten rodzaj wyposażenia głównie za dużą mobilność, uniwersalność oraz długi okres eksploatacji. Kontenery wojskowe umożliwiają szybkie i sprawne transportowanie ładunków na duże odległości, sprawne zaopatrywanie walczących oddziałów oraz błyskawiczną budowę zaplecza logistycznego dla wojska w warunkach polowych. Załadunek i przewóz kontenerów jest możliwy przy użyciu pojazdów ciężarowych, a także innych – również cywilnych – środków transportu, w tym lotnictwa, kolei i statków. W czasie transportu kontenery skutecznie chronią przewożone w nich ładunki przed zniszczeniem. W miejscu docelowym można je wykorzystywać jako magazyny lub pomieszczenia do specjalistycznego użytku. Część tego rodzaju kontenerów to obiekty modułowe, które po rozładunku umożliwiają budowę złożonych konstrukcji o dużej powierzchni.

 

Trwała konstrukcja

Dlaczego kontenery wojskowe znajdują szerokie zastosowanie także poza wojskiem? Ponieważ są niezwykle uniwersalne, a dzięki trwałej konstrukcji można je użytkować przez długi czas. Współczesne kontenery wojskowe budowane są według ściśle wyznaczonych norm i rygorystycznych standardów. Metalowy stelaż oraz obudowa są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz umożliwiają łatwe przemieszczanie oraz ładunek i rozładunek za pomocą urządzeń dźwigowych. Korpusy kontenerów są szczelne oraz posiadają zabezpieczenia antykorozyjne. Wiele tego typu konstrukcji posiada dodatkowe wyposażenie, takie jak instalacje elektryczne, sanitarne i teleinformatyczne oraz ogrzewanie i klimatyzację. Kontenery o specjalnym przeznaczeniu wyposażono też często w okna, funkcjonalne drzwi, dodatkowe ocieplenie oraz ścianki działowe. W wielu z nich wygospodarowano miejsce na instalację specjalistycznych urządzeń. Niektóre posiadają własne agregaty prądotwórcze.

 

Rodzaje kontenerów

Kontenery wojskowe mogą mieć różne wymiary oraz przeznaczenie. Poza prostymi konstrukcjami, służącymi głównie do transportu oraz magazynowania sprzętu wojskowego, żywności i innego rodzaju ładunków, wyróżniamy też kontenery pełniące między innymi funkcje:

  • biurowe,
  • mieszkalne,
  • medyczne,
  • warsztatowe,
  • sanitarne,
  • kuchenno-jadalne.

 

Kontenery wojskowe są wykorzystywane jako mobilne stanowiska dowodzenia, magazyny, polowe szpitale, punkty napraw i serwisu sprzętu, centra łączności, elektrownie, a nawet stacje paliw oraz schrony. Na rynku pojawiają się coraz nowsze i bardziej nowoczesne wersje tego wyposażenia. To uniwersalne konstrukcje, które mają w armii wielką przyszłość.

 

Oferujemy sprzedaż kontenerów wojskowych. W celu zapoznania się z naszą ofertą prosimy o kontakt z naszą firmą – TDM Electronics.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo także:

Top